Get Adobe Flash player
 • Playlist: Lesní píseň, Amanita, Chobotnička, Zase smích
 • Na Zelí fest jezdím rád, takže jsme přijeli s dostatečným předstihem, abychom nasáli atmosféru a i s odjezdem jsme nijak nespěchali.
  Po příjezdu jsme shledali, že díky tradičnímu kropení návštěvníků festu se z cesty k alternativní stagi stalo solidní bahniště, kudy bylo riskantní i jen procházet, natož nosit aparaturu navíc za tmy (a pak ještě zpátky). Čili jsme se rozhodli naši aparaturu raději přetáhnout přes plot, což byla vhodná rozcvička před hraním a po hraní málem moje smrt.

  Při posledním koncertě (Modrá Vopice) jsme shodou okolností měli jak já tak Krtek na sobě triko Deep Purple – In Rock a šátek, a proto jsme si dělali z Wrynna s Ondrou legraci, že to od příštího koncertu bude povinné pro všechny. Nevím, jestli to vzali vážně, nebo to od nich bylo pokračování vtipu, nicméně na sraz před Zelí festem dorazili oba v tomto stejnokroji. Já měl shodou okolností správné triko na sobě (a šátek nosím už 10 let), ale Krtek zahanbeně přiznal, že mu triko visí na šňůře doma. Protože nám to připadalo jako dobrej fór, tak jsme se nejdřív vypravili ke Krtkovi pro triko a teprve pak na Zelí fest. Za tu srandu nám to stálo. Shodou okolností nám vyšel playlist tak, že každý zpíval jednu píseň. Krtek to uváděl: „Teď bude zpívat (doplňte si jméno). Pro zvukaře, to je ten v triku Deep Purple s šátkem na hlavě!“ Také jsme si vyslechli spoustu hlášek typu: „Lopatky nám nějak Purplovatí …“ apod. Docela jsem se bavil.

  Jak se již stává tradicí, tak jsme opět zahráli na Zelí premiéru nové písně – Amanity. Co jsem zaregistroval, tak se docela líbila. Trochu jsme ji natáhli, a tak jsem vzal následnou Chobotničku trochu hákem, aby zbyl čas na Zase smích. Během sóla v Chobotničce jsem měl skloněnou hlavu, a proto mě dost překvapilo, když jsem při zvednutí zraku zjistil, že se mezitím začali diváci svlékat – bohužel samý chlapi (asi něco děláme blbě) a z toho šoku jsem Chobotničku málem nedozpíval. Po dohrání jsem ještě upozorňoval Roga, že to že zpívám v Chobotničce o vorvaních, není důvod mávat mi před obličejem svým lachtanem. Jelikož jsem měl výjimečně náladu (to se mi stalo asi dvakrát za historii Lopatek), tak jsme se dohodli, že si ve finální Zase smích dám sólo na bicí. Když jsme se dostali k onomu místu, kde bylo sólo dohodnuté, přestali kluci hrát až na jednoho. No schválně, jestli to uhodnete. Ano, byl to ten v triku Deep Purple se šátkem na hlavě.

  Po dohrání jsem byl skoro mrtvej únavou, a tak jsem se zdekoval a šel nabrat trochu sil do auta, odkud byla dost dobře slyšet produkce, takže z hudební stránky jsem skoro o nic nepřišel. Jak už se stává zvykem, Krtek vzal na Zelí svoje nahrávátko a připojil ho k mixpultu na alternativní stagi a jak už také bývá zvykem, nahrál skoro vše, co se tam odehrálo, jen při vystoupení HLDP ho zapomněl zapnout.

  Zelí fest byl opět super.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *